خرید و دانلود#پژوهش هوش هیجانی#

پژوهش هوش هیجانی,,مبانی نظری هوش هیجانی,,ادبیات نظری هوش هیجانی,,پیشینه تحقیق هوش هیجانی,,مقاله هوش هیجانی,,پایان نامه هوش هیجانی,,پریوال هوش هیجانیپژوهش هوش هیجانی#35027154#yli
بهترین فایل قابل دانلود و دریافت با موضوع پژوهش هوش هیجانی قابل مشاهده می باشد

توضیحات:دانلود پژوهش با موضوع هوش هیجانی،
در قالب doc و در 36 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن:هوش هیجانی
تعریف
گلمن برای طرح هوش هیجانی مدیون دانشمندان زیادی است که با ارائه تحقیقات خویش، راه را برای کتاب هوش هیجانی هموار کرده¬اند. سال¬های زیادی بر روان شناسی حاکم بود که مهم ترین استعداد افراد را بهره¬ی هوشی یا هوش بهر می¬نامیدند و با همین استعداد، پذیرش و گزینش کارمندان را انجام می¬دادند که افراد، یا باهوش هستند یا نیستند و به هر حال، چنین متولد شده¬اند و کار زیادی برای آن¬ها نمی¬توان انجام داد. این طرز تفکر در جامعه آن زمان - که گاردنر آن را دوران تفکر هوش بهری می¬نامد- نیز نفوذ کرده بود. گاردنر هوش شخصی را به عنوان یکی از زیر مجموعه¬های فرعی هوش معرفی می¬کند (گلمن، 2000، ترجمه¬ی پارسا، 1389). هوش¬های شخصی عبارتند از:
1- دانش دورن شخصی که این امکان را میسر می¬سازد که یک مجموعه از احساسات بسیار متفاوت و پیچیده را بررسی و نمونه یابی می¬کند.
2- دانش بین فردی، توانایی درک و ایجاد تفکیک بین حالات، روحیات، انگیزه¬ها و مقاصد دیگران است که همه¬ی این توانایی¬ها از زیر مجموعه¬های هوش هیجانی است.
در نهایت گلمن هوش هیجانی را نوع دیگری از هوش می¬داند که مشتمل بر شناخت احساسات خویشتن و استفاده از آن برای اتخاذ تصمیم¬های مناسب در زندگی است. توانایی اداره¬ی مطلوب خلق و خوی و وضع روانی و کنترل تکانش¬هاست. عاملی است که به هنگام شکست ناشی از دست نیافتن به هدف، در شخص ایجاد انگیزه می¬کند (سبحانی نژاد و یوزباشی، 1387).
بنابراین با توجه به دیدگاه دانشمندان طرفدار هوش هیجانی که رد صفحات بعد توضیح داده خواهد شد. باید توجه داشته باشیم، این که هوش هیجانی چیست؟ هوش هیجانی را نمی¬توان با چند اصطلاح تعریف کرد، زیرا هوش هیجانی بر خلاف هوش عمومی که معمولآ یک استعداد و توانایی ذاتی و ثابت تلقی می¬شود، شامل مجموعه¬ای از توانایی¬ها و مهارت¬هاست که از لحظه¬ی تولد، توانایی یادگیری آن را دارد و یک توانایی ارثی، ذاتی و ثابت نیست؛ بلکه در طول زمان بر حسب این که فرد در چه محیط فرهنگی باشد و چه نوع آموزشی ببیند و چه قدر از این توانایی¬ها را یاد بگیرد برخوردار می¬شود. بنابراین هوش هیجانی طیف گسترده¬ای از مهارت¬هاست که برجسته¬ترین آن¬ها مهارت اجتماعی است که بر خودآگاهی بنا می¬شوند. یعنی توانایی شناخت دقیق احساسات، عواطف و ویژگی¬های خود. زیرا تا فردی احساسات و عواطف و احساسات دیگران را بشناسد و لذا در برقراری رابطه¬ی مفید و سالم ناتوان خواهد بود (گلمن، 2000، ترجمه¬ی پارسا، 1389).
و . . .

فهرست مطالب:هوش هیجانی
تعریف
هوش عاطفی، هوش احساسی یا هوش هیجانی
-اهمیت هوش هیجانی
- تاریخچه هوش هیجانی
- سابقه نظری مفهوم هوش هیجانی
- دیدگاه توانایی (پردازش اطلاعات)
- دیدگاه مختلط
- هوش هیجانی از نقطه‌نظر گلمن
آگاهی از هیجانات خود
کنترل هیجانات
خود انگیختگی
تشخیص هیجانات در دیگران
کنترل روابط
- هوش هیجانی از نقطه نظر بار ـ آن
- عوامل مؤثر در هوش هیجانی
شناخت عواطف شخصی:
به کار بردن درست هیجان ها :
برانگیختن خود:
شناخت عواطف دیگران:
حفظ ارتباط ها :
فهرست منابع
منابع فارسی
منابع لاتین


مطالب دیگر:
📎پاورپوینت نظریه روانی- اجتماعی اریک اریکسون📎پاورپوینت قراردادها و پیمان های آتی📎تحقیق آدلر و نظریه های روان شناسی فردی📎پاورپوینت اسکیزوفرنی در دانش آموزان📎تحقیق تاثیر موسیقی بر خلاقیت کودکان📎پاورپوینت انواع مواد و مصالح سنتی و جدید ساختمانی و نحوه فرآوری و کاربرد آن ها در ساختمان📎تحقیق کنترل و مدیریت انرژی ریزشبکه📎پاورپوینت بررسی چند روش در مدار قرار دادن واحدها📎پاورپوینت ارائه یک روش کنترلی جدید برای مبدلهای ماتریسی به روش مستقیم جهت کنترل توان و جریان ریزشبکه📎پاورپوینت بیش فعالی در کودکان📎پاورپوینت نظریه روانشناسی فردی آلفرد آدلر📎پاورپوینت نمونه های موردی کتابخانه خارجی📎پاورپوینت زمین شناسی تاریخی📎پاورپوینت خلاصه کتاب زمين شناسي فيزيكي (جلد اول و دوم) محمود صداقت و حسين معماريان📎پاورپوینت خلاصه کتاب روابط خارجي ايران 1357-1320 دكتر سيدعليرضا ازغندي📎پاورپوینت کتاب ریاضی عمومی 2📎مقاله ترجمه شده با عنوان برنامه ریزی چند پردازنده از وظایف زمان واقعی با منابع موردنیاز📎مقاله ترجمه شده با عنوان استفاده از قوانین داده کاوی به منظور تسهیل تحلیل کیفی داده ها در شکل گیری📎پاورپوینت بودجه بندی سرمایه ای در وضعیت های نامطمئن (همراه با مثال های تشریحی)📎پاورپوینت روان شناسی سیاسی📎پاورپوینت خلاصه کتاب برنامه سازی ساخت یافته پاسکال اولیوت ب. کافمن📎پاورپوینت مفاهیم پایه و بهینه سازی پرتفولیو مدل مارکوئیتز📎پاورپوینت اصول آموزش شنا 1 و 2📎پاورپوینت خلاصه کتاب سنجش و اندازه گیری در تربیت بدنی دکتر همتی نژاد و دکتر رحمانی نیا📎پاورپوینت خلاصه کتاب رشد و تکامل حرکتی دکتر حسن خلجی